IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL IMPROWIZACJI I INTERPRETACJI JAZZOWEJ - JAZZ NA WSI
CHODÓW n/Liwcem k. Siedlec, woj. mazowieckie 15 - 19 PAŹDZIERNIKA 2015
Uwaga, warsztaty taneczne "Jazz" z Bartkiem Woszczyńskim, zostały przeniesione z poniedziałku
na najbliższą sobotę o g.16.30!
Miło nam poinformować, że Festiwal Jazz na Wsi znalazł się w pierwszej trójce projektów kulturalnych ściany wschodniej,
która zastała nominowana do tytułu
"Ambasador Wschodu"
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji i Interpretacji Jazzowej JAZZ NA WSI 2015:
Grand Prix: 2500 zł - Bartłomiej Prucnal (Dębica) - saksofon altowy
II Nagroda: 1500 zł - Mateusz Sobiechowski (Wąbrzeźno) - fortepian
III Nagroda: 1000 zł - Stanisław Słowiński (Kraków) - skrzypce
Nagroda Publiczności: gitara Ibanez (sponsor: Centrum Muzyczne Midi) - Stanisław Słowiński
Gratulujemy!!!
INFORMACJE O KONKURSIE
15.X czwartek (wieczór) – zakwaterowanie uczestników /Zajazd Chodowiak/.
16.X piątek
g.11.00 - 16.00 - próby z sekcją rytmiczną, g.18.00 - koncert konkursowy, g.20.30 - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród
g.21.00 - koncert gwiazdy wieczoru: Jan "Ptaszyn" Wróblewski Quartet
REGULAMIN KONKURSU
- Eliminacje na podstawie zgłoszeń mailowych do dn. 10.X.2015.
- Przyjazd uczestników na koszt własny.
- Zakwaterowanie i wyżywienie uczestników na koszt organizatora.
- Konkurs adresowany jest do instrumentalistów i wokalistów z Polski i zagranicy.
- Jedna kategoria – OPEN, brak kryteriów wiekowych.
- Sekcja rytmiczna: Nikola Kołodziejczyk –p, Andrzej Święs –b, Marcin Jahr –dr.
- Otwarta formuła – brak narzuconego programu.
- Każdy wykonawca prezentuje 2 utwory we własnej interpretacji z improwizacją:
1 – inspirowany motywem / tematem zaczerpniętym z muzyki ludowej,
2 – dowolny, ale nie będący jazzowym standardem, np. z gat. pop, rock, klasyka lub
kompozycja własna - preferowane.
9. Każdy uczestnik przesyła mailem: krótkie dossier w postaci ankiety zgłoszeniowej, która jest
do pobrania na stronie organizatora, zdjęcie w formacie jpg oraz nuty dla sekcji: temat, funkcje harmoniczne, sugerowane
podziały rytmiczne, opis formy z uwzględnieniem intro, cody, tempo, itd. formaty: pdf, word, scany jpg, itp., mile widziane
symulacje audio mp3.
10. Organizator oraz JURY zastrzega sobie ustalenie liczby uczestników konkursu maksymalnie
do 12 wykonawców.
JURY: Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Niedziela, Grzegorz Gałuszka
Nagrody o wartościach: GRAND PRIX – 2500 zł; II nagroda – 1500 zł; III nagroda – 1000 zł.
Miejsce: Chodów n/Liwcem k. Siedlec, woj. mazowieckie.
Termin: 16 października 2015 /piątek/.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.
Kontakt i zgłoszenia do konkursu: gok@gminasiedlce.pl; tel. +48 660 906 999.
Deklaracja zgłoszeniowa, regulamin konkursu oraz program festiwalu są do pobrania na dole strony.
PROGRAM FESTIWALU
15 października /czwarek/ - wstęp wolny
20.00 Nikola Kołodziejczyk Orchestra - „Chord Nation”:
Erwin Żebro – pierwsza trąbka
Damian Marat – trąbka
Oskar Torök – trąbka
Cyprian Baszyński – trąbka
Michał Tomaszczyk – puzon
Bartek Łupiński – puzon
Tomasz Dworakowski – puzon
Piotr Wróbel – puzon
Marcin Żupański – flet poprzeczny
Wiktoria Ulatowska – rożek angielski
Tomasz Pruchnicki – saksofon sopranowy
Dawid Główczewski – saksofon altowy
Przemysław Florczak – saksofon tenorowy
Grzegorz Grzeszczyk – klarnet basowy
Alicja Sierpińska – pierwsze skrzypce
Sara Malinowska – skrzypce
Paweł Czarny – altówka
Marta Sołek – wiolonczela
Aga Kiepuszewska – śpiew
Bartek Pieszka – wibrafon
Maciej Szczyciński – kontrabas
Michał Bryndal – perkusja
Nikola Kołodziejczyk – dyrygent, fortepian
16 października /piątek/ - wstęp wolny
18.00 OTWARTY KONKURS IMPROWIZACJI I INTERPRETACJI JAZZOWEJ (kolejność prezentacji):
1. Wojciech Bergiel (Rumia) - saksofon tenorowy
2. Jakub Kotowicz (Białystok) - wibrafon
3. Szymon Białorucki (Płońsk) - puzon
4. Mateusz Sobiechowski (Wąbrzeźno) - fortepian
5. Bartłomiej Prucnal (Dębica) - saksofon altowy
6. Stanisław (Kraków) - skrzypce
7. Wojciech Zwierniak (Bochnia) - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
8. Sylwia Klara Zasempa (Poniatowa) - wokal
Wszystkim solistom akompaniuje stała sekcja rytmiczna w składzie:
Marcin Jahr - perkusja, Andrzej Święs - kontrabas, Nikola Kołodziejczyk - fortepian
Uwaga: Plebiscyt "Nagroda Publiczności", a także losowanie nagrody specjalnej dla kogoś spośród głosujących.
20.30 Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród
21.00 Koncert: Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet
Jan Ptaszyn Wróblewski – ts, Wojciech Niedziela – p, Andrzej święs – b, Marcin Jahr – dr
17 października /sobota/ - wstęp wolny
16.30 Warsztaty taneczne „Jazz” – Bartosz Woszczyński
18.00 „A story of Polish Jazz” - wernisaż fotografii Andrzeja Rumianowskiego
18 października /niedziela/ - bilety 30zł (do nabycia w GOK w dniu koncertu)
15.00 Warsztaty z aranżacji i produkcji muzycznej - Wojciech Olszak
19.00 Woobie Doobie - „Dawne tańce i melodie”
Michał Dąbrowka – dr, Wojciech Pilichowski – bg, Michał Grymuza – g, Mariusz „Fazi” Mielczarek – as,
Wojciech Olszak – p, org, synth
Miejsce: Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie